Blog

Rekonstruowanie Bezzębnych Wyrostków Zębodołowych – czy belki są pierwszym wyborem w mocowaniu konstrukcji implantoprotetycznej?

Leczenie Pacjentów bezzębnych jest niezwykle częstym wyzwaniem, które lekarze podejmują w swojej codziennej praktyce. Populacja Pacjentów bezzębnych w wieku 65-74 w Polsce sięga około 43,9 % (dane z 2009 r.). Istnieje szeroki wachlarz rozwiązań implantoprotetycznych w rekonstruowaniu bezzębnych wyrostków zębodołowych. 

Często sięgamy po jedną z najprostszych, a zarazem najlepszych metod odtwórczych, czyli wykonanie belki retencyjnej. Belki w zależności od wskazań oraz różnej ilości pogrążonych wszczepów możemy wykonać zarówno z tytanu, tlenku cyrkonu, stopu Cr-Co-Mo. Podobnie, rekonstrukcje o różnym zasięgu pola protetycznego, osadzane na belkach możemy wykonać z akrylu, materiału BioHPP, czy PEEK.

Dlaczego belki cieszą się tak dużym zainteresowaniem? Dlaczego stosujemy je jako pierwszy wybór w mocowaniu protezy overdenture?

Szeroko omawiane zagadnienie unikania powikłań w implantoprotetyce pozwoli zrozumieć czemu właśnie te algorytmy postępowania uważamy za Nr.1

Zostaw swój komentarz

ZAPRASZAMY DO POBRANIA
BEZPŁATNEGO EBOOKA ZAWIERAJĄCEGO ARTYKUŁ

„Ruchome rekonstrukcje implantoprotetyczne”

Aby pobrać bezpłatny ebook poniżej wpisz swój adres e-mail.